reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Marian Pamuła: TVN – żółta kartka, czyli z boku meczu

dodano: 2007-06-25 08:43 | aktualizacja: 2007-06-27 09:41
autor: Marian Pamuła | źródło: www.satkurier.eu

Pomimo mojej wyjątkowo kiepskiej znajomości futbolu w sensie wszystkich zasad, jakie obowiązują w gonitwie za piłką (no może poza sprzedawaniem meczu), pozwolę sobie na wręczenie czy też pokazanie żółtej kartki stacji TVN.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeśli rozpatrywać pozycję na rynku w kategorii ekstraklasy to niewątpliwie TVN plasowałby się na szczycie tabeli. Jednak jak pokazuje życie, nawet największym, należą się słowa krytyki – czy też trzymając się nomenklatury futbolowej – upomnienie za przewinienie. Okazja do sędziowskiej reprymendy doskonała, bo nic innego, jak właśnie mecz. Mam tu na myśli niedzielny mecz piłkarski reprezentacji TVN vs SEJM IV RP.

Pomysł doskonały, zabawa przednia, a i cel szczytny – zbiórka funduszy na zakup karetek przeznaczonych do transportu dzieci. Prowadzącymi mecz poza doskonałą lożą komentatorską był duet Magdy Mołek wraz z czołowym frontmanem TVN Andrzejem Sołtysikiem. Za frontmanem jakoś nigdy nie przepadałem – i jemu akurat niewiele mam przy okazji bitwy futbolowej do zarzucenia w przeciwieństwie do sympatycznej Pani Magdy, która przy okazji rozmowy z inną gwiazdą TVN – Hubertem Urbańskim wdała się w dyskusję mającą na celu wypunktowanie zalet gospodarzy, czyli TVN team oraz wad Gości, czyli znakomitych naszych parlamentarzystów.

Zwróciło moją uwagę położenie nacisku rozmowie nie tyle na fizis oraz kondycję Gości, co na ich wartości intelektualne – w kontekście zdecydowanej przewagi ekipy TVN nad ekipą parlamentu. Z pewnością w wielu wypadkach jest to prawdą, jednak śmiem twierdzić, że zapraszając szanownych Gości z Wiejskiej na przyjęcie nie wypomina się im brzydoty, braku smaku, warcholstwa, a tym bardziej ewidentnego upośledzenia umysłowego. Skoro się kogoś zaprasza dla szczytnego celu i dobrej zabawy to wypadałoby przynajmniej robić dobrą minę do złej gry.

Zabawa w futbol wyszła znakomicie, a jak powiada przysłowie oraz Pani Magda z Panem Hubertem głupi ma zawsze szczęście – bo ten głupi albo Ci głupi zgotowali tym mądrym porażkę w wymiarze 3 : 0. Na zakończenie meczu kapitanowie zespołów wstępnie uzgodnili termin spotkania rewanżowego – sądzę jednak, że w tej sytuacji parlamentarzyści powinni nalegać na organizację spotkania pod auspicjami dajmy na to TV Puls. Intencją drobnego wywodu nie jest prowokacja do dyskusji o obiektywności mediów bo takich nie ma, nie było i śmiem twierdzić, że szybko się nie pojawią.

Dobrego smaku w dobrym towarzystwie nawet w obecności jednego z wicepremierów i byłego prezesa będącego wiceprzewodniczącym rady programowej TVP nie powinno braknąć. Aby wszystko było jasne zaznaczę, że nie nominuję do Łapu Capu miesiąca - nie wyszydzam tylko wybrzydzam.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Marian Pamuła


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...