reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika już z koncesją

dodano: 2013-04-03 13:45 | aktualizacja: 2013-04-03 16:54
autor: Adrian92 / Łukasz Knapik | źródło: TV Republika/KRRIT/niezalezna.pl

TV Republika Telewizja Republika 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę o przyznaniu Telewizji Republika koncesji na nadawanie programu telewizyjnego (o charakterze publicystyczno-informacyjnym) drogą satelitarną i kablową. TV Republika to nowa telewizja publicystyczno-informacyjna tworzona przez prawicowych dziennikarzy i publicystów. Jej nadawcą jest spółka Telewizja Niezależna SA, a dystrybutorem firma Delegata. (więcej tutaj)Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Bardzo cieszymy się z pozytywnej decyzji. Odczytujemy jako dobry znak. Aczkolwiek nie rezygnujemy z naszego sceptycznego stosunku do obecnej rzeczywistości w Polsce. Od dziś Telewizja Republika może legalnie nadawać co cieszy i jest nadzieją dla wielu naszych widzów - powiedział serwisowi niezalezna.pl Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika.

- Fakt, że przyznano nam koncesję nie oznacza, że zapominamy o innych. Kluby Gazety Polskiej będą nadal wspierały Telewizję Trwam w walce o miejsce na multipleksie. Uważamy, że każdy powinien mieć równe prawa - powiedział serwisowi niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej", jeden z inicjatorów powstania TV Republika.

TV Republika będzie dostępna w przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E), kablowym i w Internecie. (więcej tutaj i tutaj) Poprzez satelitę przez miesiąc stacja będzie dostępna w niekodowanym przekazie (FTA). Dla operatorów kablowych dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (HD). Obecnie trwają negocjacje z operatorami platform satelitarnych i sieci kablowych, które są zainteresowane dołączeniem stacji do swojej oferty. Według nadawcy, TV Republika ma znaleźć się m.in. w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, z którą są finalizowane rozmowy. (więcej tutaj) Stacja, według planów, ma rozpocząć nadawanie w maju 2013 roku, a 10 kwietnia 2013 roku przeprowadzi w Internecie próbną emisję. (więcej tutaj i tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...