reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika już z koncesją

dodano: 2013-04-03 13:45 | aktualizacja: 2013-04-03 16:54
autor: Adrian92 / Łukasz Knapik | źródło: TV Republika/KRRIT/niezalezna.pl

TV Republika Telewizja Republika 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) podjęła uchwałę o przyznaniu Telewizji Republika koncesji na nadawanie programu telewizyjnego (o charakterze publicystyczno-informacyjnym) drogą satelitarną i kablową. TV Republika to nowa telewizja publicystyczno-informacyjna tworzona przez prawicowych dziennikarzy i publicystów. Jej nadawcą jest spółka Telewizja Niezależna SA, a dystrybutorem firma Delegata. (więcej tutaj)Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Bardzo cieszymy się z pozytywnej decyzji. Odczytujemy jako dobry znak. Aczkolwiek nie rezygnujemy z naszego sceptycznego stosunku do obecnej rzeczywistości w Polsce. Od dziś Telewizja Republika może legalnie nadawać co cieszy i jest nadzieją dla wielu naszych widzów - powiedział serwisowi niezalezna.pl Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika.

- Fakt, że przyznano nam koncesję nie oznacza, że zapominamy o innych. Kluby Gazety Polskiej będą nadal wspierały Telewizję Trwam w walce o miejsce na multipleksie. Uważamy, że każdy powinien mieć równe prawa - powiedział serwisowi niezalezna.pl Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej", jeden z inicjatorów powstania TV Republika.

TV Republika będzie dostępna w przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E), kablowym i w Internecie. (więcej tutaj i tutaj) Poprzez satelitę przez miesiąc stacja będzie dostępna w niekodowanym przekazie (FTA). Dla operatorów kablowych dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (HD). Obecnie trwają negocjacje z operatorami platform satelitarnych i sieci kablowych, które są zainteresowane dołączeniem stacji do swojej oferty. Według nadawcy, TV Republika ma znaleźć się m.in. w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, z którą są finalizowane rozmowy. (więcej tutaj) Stacja, według planów, ma rozpocząć nadawanie w maju 2013 roku, a 10 kwietnia 2013 roku przeprowadzi w Internecie próbną emisję. (więcej tutaj i tutaj)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Ferguson FBOX ATV 4K

Ferguson FBOX ATV to jedna z najlepiej zaprojektowanych mini przystawek...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K SCP990UHD 0,9m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

75 zł Więcej...
reklama