reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika ma już gotową ofertę

dodano: 2013-04-16 12:39 | aktualizacja: 2013-04-16 13:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gazeta Polska Codziennie/niezalezna.pl/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika 10 kwietnia 2013 roku w sieci rozpoczęła testowe nadawanie publicystyczno-informacyjna TV Republika. (więcej tutaj) W maju br. stacja ruszy już z regularną emisją w przekazie satelitarnym, kablowym i w Internecie. Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika, w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” poinformował m.in. o tym, co zobaczymy w ramówce kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Nasza nazwa już definiuje naszą odmienność. Odwołujemy się do republikańskiej postawy, która ogniskuje się wokół pojęcia dobra wspólnego. Rzeczpospolita to rzecz wspólna, dobro wspólne - powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika (za serwisem niezalezna.pl).

- Mamy do czynienia ze stronniczością dominującą w mediach, zwłaszcza w telewizji, i z naruszeniem wszelkich standardów. To próby narzucania dominującej ideologii lewicowo-liberalnej, jako jedynego, niedopuszczającego sprzeciwu wyobrażenia rzeczywistości. Jedynego światopoglądu postępowego człowieka. Żeby było śmieszniej, wszystko to dzieje się pod szyldem pluralizmu. TV Republika buduje alternatywę do tego przekazu - dodał.

W maju br. TV Republika ruszy pełną parą. Co zobaczymy w ramówce stacji?

Program interwencyjno-śledczy Anity Gargas „Zadanie specjalne” pokaże niepokojące zjawiska w naszej rzeczywistości. W nieco lżejszym programie Cezarego Gmyza „Kuchnia polska” będzie mowa i o kuchni, i o polityce. (więcej tutaj)  W ramówce znajdą się też magazyn literacki Mateusza Matyszkowicza „Literatura na trzeźwo”, program Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza „Kulisy manipulacji” i „Unia Europejska od podszewki” Pawła Musiałka, w którym zobaczymy UE z innej, mniej oficjalnej strony. Do tego „Kontra”, magazyn historyczny Piotra Zychowicza, „Młodzi o sobie” Samuela Pereiry, „Biznes od prawa do lewa” Piotra Barełkowskiego (prezesa spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika), „Nowe pokolenie” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Joanny Lichockiej o inicjatywach, będących pod prąd obowiązującego nurtu, i stały element ramówki „Chłodnym okiem” z komentarzami Terlikowskiego, Ziemkiewicza i Wildsteina. Redaktor naczelny TV Republika będzie gospodarzem programu „Bronisław Wildstein przedstawia”, a redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej” - Tomasz Sakiewicz, poprowadzi dwa programy, w tym jeden wspólnie z Ewą Stankiewicz. Trochę humoru dostarczy Marcin Wolski w programie satyrycznym „Tydzień do rytmu”. Ponadto w ramówce znajdą się - program Rafała Ziemkiewicza „Salonik Polityczny” i dwa programy Tomasza Terlikowskiego: „Zderzenie cywilizacji” (wyjaśniający podstawowe spory cywilizacyjne, które dzielą nasz świat) i „Kościół, w którym żyjemy” (o stanie Kościoła katolickiego dziś),

- Mamy poczucie, że pomimo różnic nas dzielących, jako wspólnota narodowa mamy wspólny interes, który przekracza wszelkie nasze animozje. Ludzie, którzy będą mieli programy w TV Republika, muszą być kompetentni i muszą łączyć się z nami w tej fundamentalnej idei, przeświadczeniu, że istnieje dobro wspólne. A więc mieścić się w tym szerokim, republikańskim spektrum - powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika (za serwisem niezalezna.pl).

TV Republika ma rozpocząć regularne nadawanie, według planów, w maju 2013 roku. Stacja będzie dostępna w przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E), kablowym i w Internecie. (więcej tutaj i tutaj) Poprzez satelitę przez miesiąc stacja będzie dostępna w niekodowanym przekazie (FTA). Dla operatorów kablowych dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (HD). Obecnie trwają negocjacje z operatorami platform satelitarnych i sieci kablowych, które są zainteresowane dołączeniem stacji do swojej oferty. Według nadawcy, TV Republika ma znaleźć się m.in. w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, z którą są finalizowane rozmowy. (więcej tutaj) 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała TV Republika koncesję na nadawanie programu o charakterze publicystyczno-informacyjnym. (więcej tutaj) Jej nadawcą jest spółka Telewizja Niezależna S.A., a dystrybutorem firma Delegata. (więcej tutaj)

Strona internetowa TV Republika:
www.telewizjarepublika.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama