reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika ma już gotową ofertę

dodano: 2013-04-16 12:39 | aktualizacja: 2013-04-16 13:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gazeta Polska Codziennie/niezalezna.pl/satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika 10 kwietnia 2013 roku w sieci rozpoczęła testowe nadawanie publicystyczno-informacyjna TV Republika. (więcej tutaj) W maju br. stacja ruszy już z regularną emisją w przekazie satelitarnym, kablowym i w Internecie. Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika, w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” poinformował m.in. o tym, co zobaczymy w ramówce kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Nasza nazwa już definiuje naszą odmienność. Odwołujemy się do republikańskiej postawy, która ogniskuje się wokół pojęcia dobra wspólnego. Rzeczpospolita to rzecz wspólna, dobro wspólne - powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika (za serwisem niezalezna.pl).

- Mamy do czynienia ze stronniczością dominującą w mediach, zwłaszcza w telewizji, i z naruszeniem wszelkich standardów. To próby narzucania dominującej ideologii lewicowo-liberalnej, jako jedynego, niedopuszczającego sprzeciwu wyobrażenia rzeczywistości. Jedynego światopoglądu postępowego człowieka. Żeby było śmieszniej, wszystko to dzieje się pod szyldem pluralizmu. TV Republika buduje alternatywę do tego przekazu - dodał.

W maju br. TV Republika ruszy pełną parą. Co zobaczymy w ramówce stacji?

Program interwencyjno-śledczy Anity Gargas „Zadanie specjalne” pokaże niepokojące zjawiska w naszej rzeczywistości. W nieco lżejszym programie Cezarego Gmyza „Kuchnia polska” będzie mowa i o kuchni, i o polityce. (więcej tutaj)  W ramówce znajdą się też magazyn literacki Mateusza Matyszkowicza „Literatura na trzeźwo”, program Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza „Kulisy manipulacji” i „Unia Europejska od podszewki” Pawła Musiałka, w którym zobaczymy UE z innej, mniej oficjalnej strony. Do tego „Kontra”, magazyn historyczny Piotra Zychowicza, „Młodzi o sobie” Samuela Pereiry, „Biznes od prawa do lewa” Piotra Barełkowskiego (prezesa spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika), „Nowe pokolenie” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Joanny Lichockiej o inicjatywach, będących pod prąd obowiązującego nurtu, i stały element ramówki „Chłodnym okiem” z komentarzami Terlikowskiego, Ziemkiewicza i Wildsteina. Redaktor naczelny TV Republika będzie gospodarzem programu „Bronisław Wildstein przedstawia”, a redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej” - Tomasz Sakiewicz, poprowadzi dwa programy, w tym jeden wspólnie z Ewą Stankiewicz. Trochę humoru dostarczy Marcin Wolski w programie satyrycznym „Tydzień do rytmu”. Ponadto w ramówce znajdą się - program Rafała Ziemkiewicza „Salonik Polityczny” i dwa programy Tomasza Terlikowskiego: „Zderzenie cywilizacji” (wyjaśniający podstawowe spory cywilizacyjne, które dzielą nasz świat) i „Kościół, w którym żyjemy” (o stanie Kościoła katolickiego dziś),

- Mamy poczucie, że pomimo różnic nas dzielących, jako wspólnota narodowa mamy wspólny interes, który przekracza wszelkie nasze animozje. Ludzie, którzy będą mieli programy w TV Republika, muszą być kompetentni i muszą łączyć się z nami w tej fundamentalnej idei, przeświadczeniu, że istnieje dobro wspólne. A więc mieścić się w tym szerokim, republikańskim spektrum - powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika (za serwisem niezalezna.pl).

TV Republika ma rozpocząć regularne nadawanie, według planów, w maju 2013 roku. Stacja będzie dostępna w przekazie satelitarnym (Eutelsat Hot Bird 13°E), kablowym i w Internecie. (więcej tutaj i tutaj) Poprzez satelitę przez miesiąc stacja będzie dostępna w niekodowanym przekazie (FTA). Dla operatorów kablowych dostępna będzie wersja w wysokiej rozdzielczości (HD). Obecnie trwają negocjacje z operatorami platform satelitarnych i sieci kablowych, które są zainteresowane dołączeniem stacji do swojej oferty. Według nadawcy, TV Republika ma znaleźć się m.in. w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, z którą są finalizowane rozmowy. (więcej tutaj) 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała TV Republika koncesję na nadawanie programu o charakterze publicystyczno-informacyjnym. (więcej tutaj) Jej nadawcą jest spółka Telewizja Niezależna S.A., a dystrybutorem firma Delegata. (więcej tutaj)

Strona internetowa TV Republika:
www.telewizjarepublika.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Johansson 9733PL Unicable I/II

Multiswitch, przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy klasycznej instalacji multiswitchowej. Możliwość...

250 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X + 1TB HDD

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X UHD 4K z wbudowanym...

829 zł Więcej...
reklama