reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dziennik Trybuna” drukuje już ramówki Edusat

dodano: 2013-07-02 03:30 | aktualizacja: 2013-07-02 10:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Edusat HD Lewicowy „Dziennik Trybuna”, którego wydawcą jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD (oba kanały mają identyczne ramówki), rozpoczął drukowanie ramówki kanału Edusat. O jej braku w gazecie informował serwis satkurier.pl (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lewicowy „Dziennik Trybuna” pojawił się na rynku prasowym jako alternatywa dla zdobywających coraz większą popularność gazet prawicowych, w tym codziennych. Jego wydawcą jest Edusat Sp. z o.o., nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD (oba kanały mają identyczne ramówki). W odróżnieniu od swoich prawicowych konkurentów, którzy również powiązani są z nadawcami kanałów telewizyjnych - „Gazeta Polska Codziennie” z TV Republika (TV Republika HD) i „Nasz Dziennik” z TV Trwam, „Dziennik Trybuna” nie drukował w ogóle ramówki telewizji, z którą jest powiązany. O jej braku w gazecie informował serwis satkurier.pl (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że nadawca kanału Edusat wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj) - rywalizuje o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym. (więcej tutaj) Jego konkurentami są: Discovery Communications Europe Limited z kanałem DMAX (więcej tutaj), TVS Sp. z o.o. z kanałem TVS (więcej tutaj), TVR Sp. z o.o. z kanałem TVE (więcej tutaj), Platforma Mediowa Point Group (Media Works) i Astro (więcej tutaj), Apella S.A. (więcej tutaj), 4fun Media (więcej tutaj) i TV Spektrum Sp. z o.o., należąca do grupy ZPR (Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe) z kanałem Fokus (więcej tutaj i tutaj). Publikacja ramówki w ogólnopolskiej gazecie wydaje się więc być świetną promocją dla stacji.

Kanał Edusat rozpoczął nadawanie w 2002 roku. W 2012 roku uruchomiono jego wersję w wysokiej rozdzielczości - Edusat HD. (więcej tutaj i tutaj) W ofercie kanałów Edusat i Edusat HD znajdziemy klasyczne filmy fabularne, magazyny muzyczne, programy rozrywkowe o modzie, urodzie, podróżach, motoryzacji i gwiazdach show-biznesu, magazyny popularnonaukowe, ciekawe reportaże i polskie filmy dokumentalne, a także relacje sportowe. W 2012 roku zakończono satelitarny przekaz kanału Edusat. (więcej tutaj) Przekaz dostępny jest obecnie w sieciach kablowych i w Internecie.

„Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku 22 maja 2013 roku (więcej tutaj). Gazeta nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Ukazywała się ona w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik ten był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...