reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TV Republika we wrześniu w nc+?

dodano: 2014-08-01 19:25 | aktualizacja: 2014-08-05 12:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika We wrześniu br. informacyjno-publicystyczna TV Republika pojawi się w ofercie platformy nc+ - tak przynajmniej ma wynikać z pojawiających się ostatnio nieoficjalnych informacji. Na razie brak jest jednak potwierdzenia tych doniesień. Dodajmy, iż stacja jest już dostępna w ofercie satelitarnego rywala nc+, czyli w Cyfrowym Polsacie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Republika od początku nadawania, czyli od maja ubiegłego roku, znajduje się w ofercie satelitarnego konkurenta nc+ - platformy Cyfrowy Polsat. Jeszcze przed pojawieniem się stacji w Cyfrowym Polsacie Piotr Barełkowski, ówczesny prezes Telewizji Niezależnej, w rozmowie z serwisem satkurier.pl informował, iż nie są prowadzone negocjacje z nc+ (więcej tutaj). Mogło to oznaczać, iż kanał w ofercie platformy Zygmunta Solorza-Żaka był na wyłączność. W lutym br. w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Barełkowski powiedział (więcej tutaj): - Do pełnego zasięgu brakuje nam jeszcze platformy nc+ i sieci Multimedia Polska. Rozmowy się toczą.

Na początku kwietnia br. Piotra Barełkowskiego zastąpił Radosław Dobrzyński (więcej tutaj i tutaj). Zapowiedział on, iż chce rozpocząć negocjacje z nc+: - Priorytetem jest dla mnie jak najszybsze zwiększenie zasięgu nadawania TV Republika, w tym celu zamierzam podjąć rozmowy m.in. z platformą nc+. Ważne jest także przeprowadzenie badań, mających na celu ustalenie zasięgu docierania naszej telewizji, by móc pokazać reklamodawcom, że zasięg się rozrasta (za niezalezna.pl). W maju br. Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika i wiceprezes Telewizji Niezależnej w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl poinformował, iż trwają rozmowy z operatorem nc+ (więcej tutaj). Zaznaczył, że negocjacje zbliżają się ku końcowi i zakończą się zapewne w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. - Wszystko wymaga skoordynowania. Wejście na platformę nc+, która chce mieć naszą stację w swojej ofercie, powoduje renegocjacje warunków umowy z Cyfrowym Polsatem, ale wszystko jest na dobrej drodze i zbliża się ku końcowi - podkreślił.

Na początku lipca br. biuro reklamy Polsat Media poinformowało, iż rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w TV Republika (więcej tutaj). 1 sierpnia br. na antenie tej stacji pojawiły się już reklamy sprzedawane przez spółkę Cyfrowego Polsatu. Czy jest to jednym z efektów, jak powiedział Wildstein - renegocjacji dotychczasowej umowy z tą platformą, co pozwoli pojawić się TV Republika w nc+? Zobaczymy wkrótce.

W piątek, 1 sierpnia br. Cezary Gmyz, dziennikarz, członek rady nadzorczej spółki Telewizja Niezależna S.A., będącej nadawcą stacji (więcej tutaj), a także prowadzący na antenie TV Republika program „Kuchnia Polska” (więcej tutaj), zapowiedział na Twitterze pojawienie się TV Republika w nc+ we wrześniu br. Po tym wpisie rozgorzała dyskusja na forach internetowych, ale sam wpis został jednak szybko usunięty.

Dodajmy, iż część abonentów nc+ walczy o dodanie TV Republika do oferty tej platformy, m.in. przez specjalne profile na portalu społecznościowym Facebook (więcej tutaj). Kanał wymieniany jest też najczęściej w ankietach jako ten, który powinien pojawić się w nc+ (więcej tutaj).

Informacyjno-publicystyczna TV Republika ruszyła 10 kwietnia 2013 roku z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym (więcej tutaj). Nadawcą TV Republika jest spółka Telewizja Niezależna, a za jej dystrybucję odpowiada Delegata (więcej tutaj).

Aktualizacja:

Nadawca TV Republika jest na finiszu rozmów z operatorem platformy nc+.

- W sprawie TV Republika jeszcze rozmawiamy i ostateczna decyzja oraz jej szczegóły powinny być znane w najbliższych dniach/tygodniach. Na tę chwilę mogę potwierdzić, że jesteśmy blisko finalizacji - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...