reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Republika we wrześniu w nc+?

dodano: 2014-08-01 19:25 | aktualizacja: 2014-08-05 12:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TV Republika Telewizja Republika We wrześniu br. informacyjno-publicystyczna TV Republika pojawi się w ofercie platformy nc+ - tak przynajmniej ma wynikać z pojawiających się ostatnio nieoficjalnych informacji. Na razie brak jest jednak potwierdzenia tych doniesień. Dodajmy, iż stacja jest już dostępna w ofercie satelitarnego rywala nc+, czyli w Cyfrowym Polsacie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TV Republika od początku nadawania, czyli od maja ubiegłego roku, znajduje się w ofercie satelitarnego konkurenta nc+ - platformy Cyfrowy Polsat. Jeszcze przed pojawieniem się stacji w Cyfrowym Polsacie Piotr Barełkowski, ówczesny prezes Telewizji Niezależnej, w rozmowie z serwisem satkurier.pl informował, iż nie są prowadzone negocjacje z nc+ (więcej tutaj). Mogło to oznaczać, iż kanał w ofercie platformy Zygmunta Solorza-Żaka był na wyłączność. W lutym br. w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl Barełkowski powiedział (więcej tutaj): - Do pełnego zasięgu brakuje nam jeszcze platformy nc+ i sieci Multimedia Polska. Rozmowy się toczą.

Na początku kwietnia br. Piotra Barełkowskiego zastąpił Radosław Dobrzyński (więcej tutaj i tutaj). Zapowiedział on, iż chce rozpocząć negocjacje z nc+: - Priorytetem jest dla mnie jak najszybsze zwiększenie zasięgu nadawania TV Republika, w tym celu zamierzam podjąć rozmowy m.in. z platformą nc+. Ważne jest także przeprowadzenie badań, mających na celu ustalenie zasięgu docierania naszej telewizji, by móc pokazać reklamodawcom, że zasięg się rozrasta (za niezalezna.pl). W maju br. Bronisław Wildstein, redaktor naczelny TV Republika i wiceprezes Telewizji Niezależnej w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl poinformował, iż trwają rozmowy z operatorem nc+ (więcej tutaj). Zaznaczył, że negocjacje zbliżają się ku końcowi i zakończą się zapewne w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. - Wszystko wymaga skoordynowania. Wejście na platformę nc+, która chce mieć naszą stację w swojej ofercie, powoduje renegocjacje warunków umowy z Cyfrowym Polsatem, ale wszystko jest na dobrej drodze i zbliża się ku końcowi - podkreślił.

Na początku lipca br. biuro reklamy Polsat Media poinformowało, iż rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w TV Republika (więcej tutaj). 1 sierpnia br. na antenie tej stacji pojawiły się już reklamy sprzedawane przez spółkę Cyfrowego Polsatu. Czy jest to jednym z efektów, jak powiedział Wildstein - renegocjacji dotychczasowej umowy z tą platformą, co pozwoli pojawić się TV Republika w nc+? Zobaczymy wkrótce.

W piątek, 1 sierpnia br. Cezary Gmyz, dziennikarz, członek rady nadzorczej spółki Telewizja Niezależna S.A., będącej nadawcą stacji (więcej tutaj), a także prowadzący na antenie TV Republika program „Kuchnia Polska” (więcej tutaj), zapowiedział na Twitterze pojawienie się TV Republika w nc+ we wrześniu br. Po tym wpisie rozgorzała dyskusja na forach internetowych, ale sam wpis został jednak szybko usunięty.

Dodajmy, iż część abonentów nc+ walczy o dodanie TV Republika do oferty tej platformy, m.in. przez specjalne profile na portalu społecznościowym Facebook (więcej tutaj). Kanał wymieniany jest też najczęściej w ankietach jako ten, który powinien pojawić się w nc+ (więcej tutaj).

Informacyjno-publicystyczna TV Republika ruszyła 10 kwietnia 2013 roku z próbną emisją w sieci (więcej tutaj i tutaj), a 6 maja 2013 roku z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i internetowym (więcej tutaj). Nadawcą TV Republika jest spółka Telewizja Niezależna, a za jej dystrybucję odpowiada Delegata (więcej tutaj).

Aktualizacja:

Nadawca TV Republika jest na finiszu rozmów z operatorem platformy nc+.

- W sprawie TV Republika jeszcze rozmawiamy i ostateczna decyzja oraz jej szczegóły powinny być znane w najbliższych dniach/tygodniach. Na tę chwilę mogę potwierdzić, że jesteśmy blisko finalizacji - powiedział serwisowi wirtualnemedia.pl Arkadiusz Mierzwa, rzecznik prasowy nc+.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii nc+


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

580 zł Więcej...
reklama