reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

BLOG: Po co Polsatowi nowe kanały tematyczne?

dodano: 2018-05-16 17:49
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Telewizja Polsat Telewizja Polsat znowu stawia na ilość. Ilość kanałów tematycznych, bo jak informują Wirtualne Media, złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji dla stacji Polsat Rodzina.

Polsat News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Polsatu Rodzina znajdą się filmy, seriale, dokumenty i programy rozrywkowe. Wszystko z myślą o polskich rodzinach. Być może zobaczymy więc po raz kolejny „Rodzinę zastępczą”, „Świat według Kiepskich” czy „Miodowe lata”. Internauci podejrzewają, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kolejny kanał powtórkowy. Stare i dobrze znane produkcje oglądają się nieźle, a można przy okazji zarobić na reklamach. Zbliżony Super Polsat miał w kwietniu br. 0,87 proc. udziału w rynku telewizyjnym (dane Nielsen Audience Measurement za Wirtualnymi Mediami).

Ciekawszy może być kanał Polsat Games, który będzie poświęcony rynkowi gier i e-sportowi. Oby nie skończyło się jak z kanałem Hyper+ uruchomionym w 2001 roku i zamkniętym trzynaście lat później. Najpierw stacja pokazywała programy o nowościach w branży. Z czasem pokazywała powtórki o premierach sprzed paru lat. Wydaje się, że w dobie smartfonów i wszechobecnego internetu fani gier komputerowych szukają informacji na ich temat w sieci a nie w telewizji. Zdarzają się jednak kampanie reklamowe gier komputerowych w kanałach tematycznych. Być może Polsat Games liczy na zarabianiu na producentach gier. Pytanie czy oba kanały na pewno powstaną. Mieliśmy już mieć Polsat Film 2 i w temacie cisza. Tymczasem pojawiają się nowe zapowiedzi. W sierpniu mają bowiem rozpocząć nadawanie dwa kanały sportowe telewizji Zygmunta Solorza-Żaka dedykowane Lidze Mistrzów - Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2.

Aktualnie Polsat posiada w swoim portfolio 29 kanałów. TVN, Scripps, Eurosport i Discovery - 24. Z kolei TVP jest nadawcą 13 kanałów dostępnych w całej Polsce i 16 regionalnych wersji TVP3. Polsat wygrywa w zestawieniu, ale to mało innowacyjne podejście. W kolejnych latach istotniejsza niż liczba może być umiejętność złowienia młodych odbiorców w internecie, którzy będą skłonni płacić za treści na żądanie. Raczej nie za stacje typu kojarzącą się dość konserwatywnie Polsat Rodzina. Być może to jednak sposób na dotarcie do rządzących.

W tle mamy „wojnę” Cyfrowego Polsatu z Ministerstwem Finansów. Resort przekonuje, że grupa powinna zapłacić do budżetu 65 mln zł, a kwota ta może wzrosnąć nawet do 100 mln. Zastrzeżenia dotyczących rzekomo zaległych podatków Polkomtela dotyczą też bowiem różnych lat.
 

– Chcielibyśmy podkreślić, że prawie 300 mln złotych to suma, która została realnie zapłacona przez Grupę Cyfrowy Polsat i można ją znaleźć w naszym sprawozdaniu finansowym w Skonsolidowanym Rachunku Przepływów Pieniężnych w rubryce „Podatek dochodowy zapłacony” – poinformowała spółka w oświadczeniu.

„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że Solorz może chcieć się pozbyć udziałów w Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Nabywcą może być właśnie skarb państwa. Ostatnia decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zgody na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat pokazuje, że grupa Polsatu jak chce, to potrafi się dogadać z otoczeniem PiS-u. Rządzących mogą jeszcze bardziej udobruchać ostatnie zmiany w Polsat News i "Wydarzeniach" Polsatu. Przed miesiącem sympatyzująca z PiS-em Dorota Gawryluk została dyrektorem informacji i publicystyki Polsatu. Część dyrektorów o innych poglądach miała trafić do innej części koncernu. Serwisy informacyjne Polsatu i programy publicystyczne mają łagodniej patrzeć na rządzącą partię.

Być może Polsat Rodzina to kolejny pomysł na poprawę notowań w rządzie. Może wpisywać się w klimat prorodzinnego państwa PiS, którego znakiem rozpoznawczym są programy typu Rodzina 500 Plus. Kanał mógłby pokazywać np. materiały o zadowolonych z działania programu. Trudno bowiem wytłumaczyć sens uruchamiania kolejnego kanału powtórkowego. Zwłaszcza, że Polsat wyścig na ilość i tak wygrywa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...