reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

9 nowych kanałów w HD w ofercie sieci Sat Film

dodano: 2021-03-15 04:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sat Film/satkurier.pl

Sat Film W poniedziałek, 8 marca br. oferta sieci Sat Film z Włocławka powiększyła się o takie kanały jak TVP Kobieta HD, TVP Dokument HD, TVC HD, Filmax HD, Active Family HD, Canal+ Sport 3 HD, Canal+ Sport 4 HD i Canal+ Now HD, a w środę, 10 marca br. o Red Carpet TV HD. Ponadto swoje pozycje zmieniły stacje Fashionbox HD, Docubox HD, Adventure HD i Nat Geo People HD, a w pakiecie Start kanał TVP Rozrywka (obecnie w pakiecie Standard HD) został zastąpiony przez stację TVP Kobieta HD.

Sat Film


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Kobieta HD to kanał o profilu ogólnym. Stacja - jak sama nazwa wskazuje, kieruje swoją ofertę programową do kobiet. W ramówce kanału widzowie znajdą filmy, seriale, dokumenty, audycje rozrywkowe czy programy poradnikowe o zdrowiu, modzie, urodzie, urządzaniu wnętrz, gotowaniu i podróżach. Stacja rozpoczęła nadawanie w poniedziałek, 8 marca br. (więcej tutaj) Kanał w ofercie sieci Sat Film znalazł się w pakiecie Standard HD, na pozycji numer 52.

Kanał TVP Dokument HD rozpoczął nadawanie w 2020 roku. W ramówce tej stacji Telewizji Polskiej widzowie znajdą reportaże oraz seriale i filmy dokumentalne w takich tematykach, jak przyroda, nauka, podróże, kultura, historia czy biografie (więcej tutaj). Kanał w ofercie sieci Sat Film znalazł się w pakiecie Standard HD, na pozycji numer 76.

Kanał NTL Radomsko rozpoczął nadawanie w 1994 roku. W 2005 roku został przejęty przez Grupę TVN, w 2015 roku wraz z nią przez Scripps Networks Interactive, a w 2018 roku przez Discovery. W 2019 roku 95 proc. udziałów w spółce NTL Radomsko z grupy TVN Discovery Polska zostało sprzedanych firmie Michał Winnicki Entertainment, a pozostałe 5 proc. kupiła zależna od Michała Winnickiego spółka MWE Teleport. Również w 2019 roku uruchomiono wersję stacji w wysokiej rozdzielczości (NTL Radomsko HD) - wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki. W 2020 roku zmieniono nazwę nadawcy - z NTL Radomsko na MWE Broadcast, a także nazwę stacji na TVC (TVC HD). W ofercie stacji widzowie znajdą filmy fabularne, seriale animowane, programy informacyjne, kulinarne, motoryzacyjne, muzyczne i kabaretowe, a także transmisje mszy świętych (więcej tutaj). Kanał w ofercie sieci Sat Film znalazł się w pakiecie Standard HD, na pozycji numer 169.

Stacja Filmax HD z testową emisją wystartowała w czwartek, 24 grudnia 2020 roku. W ofercie kanału widzowie znajdą filmy, seriale i programy kabaretowe (więcej tutaj). Stacja w ofercie sieci Sat Film znalazła się w pakiecie Rozrywka Lux HD, na pozycji numer 170.

Red Carpet TV HD to kanał, którego nadawcą jest spółka Red Carpet Media Group. Stacja ma charakter wyspecjalizowany, rozrywkowo-poradniczy. W ramówce kanału widzowie znajdą programy o gwiazdach show-biznesu, relacje z wydarzeń kulturalnych, premier kinowych i telewizyjnych, pokazów mody, koncertów czy gal, a także filmy fabularne (więcej tutaj). Przypomnijmy, iż 7 lutego 2016 roku w ofertach operatorów nadający od 2002 roku kanał Edusat (nadający od 2012 roku Edusat HD, wersje SD i HD miały identyczne ramówki) został zastąpiony przez stację ETV (ETV HD, wersje SD i HD miały identyczne ramówki). Nowy kanał przejął od poprzednika ramówkę i sieć dystrybucji, ale nie był on wprost jego następcą. 3 listopada 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła bowiem udzielić spółce Edusat Chanel Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą ETV. Kanał Edusat nadawał natomiast na podstawie koncesji na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny przyznanej 26 lipca 2002 roku przez KRRiT Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej z siedzibą w Warszawie. 1 marca 2017 roku regulator rynku podjął decyzję o cofnięciu koncesji dla stacji Edusat. 28 maja 2018 roku kanał ETV (ETV HD) zmienił nazwę na Red Carpet TV (Red Carpet TV HD, wersje SD i HD mają identyczne ramówki) (więcej tutaj). Stacja w ofercie sieci Sat Film znalazła się w pakiecie Standard HD, na pozycji numer 167.

W 2013 roku nadawanie rozpoczął kanał Family Sport HD, którego nadawcą była spółka R.D.F. Broadcasting z Bielska-Białej (więcej tutaj). W 2015 roku firma R.D.F. Entertainment z Bielska-Białej uruchomiła stację Active Family (SD/HD, wersje SD i HD tego kanału to identyczne ramówki), która u operatorów zastąpiła Family Sport (SD/HD), chociaż formalnie oba kanały to dwie różne koncesje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) (więcej tutaj). Kanał Active Family HD promuje aktywny i zdrowy styl życia. Ramówkę tworzą relacje z różnych dyscyplin sportowych, programy poświęcone ćwiczeniom fizycznym, a także programy edukacyjne i podróżnicze. Stacja w ofercie sieci Sat Film znalazła się w pakiecie Standard HD, na pozycji numer 168.

Stacje Canal+ Sport 3 HD i Canal+ Sport 4 HD rozpoczęły nadawanie w 2019 roku. Dodajmy, iż start Canal+ Sport 3 nie był debiutem stacji pod tą marką w Polsce. W 2010 roku kanał pod taką właśnie nazwą zadebiutował już w naszym kraju. W tym samym roku, na wniosek nadawcy, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zmieniła nazwę tej stacji na Canal+ Gol, a w 2011 roku na Canal+ Weekend (jednocześnie zmieniając Canal+ Sport 2 w Canal+ Gol, w 2013 roku nastąpiła zmiana charakteru tego programu z wyspecjalizowanego na uniwersalny i zmiana nazwy programu z Canal+ Gol na Canal+ Family 2, a w 2015 roku na Canal+ 1 - stacja pod tą marką nadaje do dziś). W 2013 roku nastąpiła zmiana charakteru programu (z wyspecjalizowanego sportowego na uniwersalny) i kolejna zmiana nazwy programu - tym razem na Canal+ Family. Stacja pod tą marką nadaje do dziś (więcej tutaj). W ramówkach Canal+ Sport 3 HD i Canal+ Sport 4 HD widzowie znajdą transmisje meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy i magazyny poświęcone tym piłkarskim rozgrywkom (więcej tutaj). Oba kanały w ofercie sieci Sat Film znalazły się w pakiecie Canal+ Prestige, na pozycjach odpowiednio 164. i 165.

Stacja Canal+ Now HD rozpoczęła nadawanie w 2017 roku. Kanał nadaje na podstawie zmienionej koncesji przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji stacji Liga+, która nigdy nie rozpoczęła nadawania. Canal+ Now HD jest kanałem okazjonalnym, wykorzystywanym przede wszystkim do prezentacji wydarzeń specjalnych, w szczególności transmisji sportowych, rozgrywanych równolegle do tych transmitowanych już w innych stacjach nadawcy (więcej tutaj). Canal+ Now w ofercie sieci Sat Film znalazł się w pakiecie Canal+ Prestige, na pozycji numer 166.

Ponadto swoje pozycje zmieniło kilka stacji w ofercie sieci Sat Film - Fashionbox HD na pozycję numer 171, Docubox HD na 172. (więcej tutaj), Adventure HD na 84. (więcej tutaj), a Nat Geo People HD na 83. (więcej tutaj). Dodatkowo w pakiecie Start kanał TVP Rozrywka (obecnie w pakiecie Standard HD) został zastąpiony przez stację TVP Kobieta HD.

- Aby odbierać powyższe kanały posiadacze odbiorników telewizyjnych z modułem CAM powinni przeprowadzić ich strojenie - informuje operator.

Dodajmy, że w ostatnim czasie abonenci sieci Sat Film zyskali dostęp do takich kanałów telewizyjnych jak Sat Film (więcej tutaj) , TVP Polonia HD (więcej tutaj), TV Okazje (więcej tutaj), Polsat Seriale HD (więcej tutaj), Polo TV HD, DW English HD, Epic Drama HD i Gametoon HD (więcej tutaj) oraz do rozgłośni Radio Nowy Świat (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV kablowa w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...