reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Odra: KRRiT nic nie robi w sprawie lokalnych stacji

dodano: 2013-05-01 13:35 | aktualizacja: 2013-05-02 18:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: tvpolsat.info/Presserwis/satkurier.pl

TV Odra Mariusz Walkiewicz, szef regionalnej sieci kanałów TV Odra, w rozmowie z „Presserwisem” zapewnił, że spółka Polskie Media (nadawca TV Odra) ma plany nadawania lokalnych stacji w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Szef TV Odra zarzucił jednak bierność Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji (KRRiT), która, według niego, od listopada 2012 roku nie zrobiła nic w sprawie częstotliwości cyfrowych dla regionalnych stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Mamy plany nadawania programów lokalnych metodą naziemną cyfrową. Warunki, terminy i szczegóły zależą od decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. O ile UKE działa i proces dotyczący częstotliwości jest w toku, o tyle KRRiT od listopada ubiegłego roku nie uczyniła kompletnie nic - powiedział „Presserwisowi” Mariusz Walkiewicz, szef regionalnej sieci kanałów TV Odra.

Z zarzutami TV Odra nie zgadza się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

- A co tu jest jeszcze do zrobienia? Przed paroma miesiącami przeprowadziliśmy z UKE ostatnie uzgodnienia w tej sprawie i częstotliwości dla tych telewizji na pewno będą. Pozostały już tylko szczegółowe uzgodnienia między nadawcami a UKE - powiedział „Presserwisowi” Witold Graboś, wiceprzewodniczący KRRiT.

Przypomnijmy, iż Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) pracuje nad stworzeniem multipleksu dla nadawców lokalnych (więcej tutaj, tutaj i tutaj), którzy nadają naziemnie analogowo i od dawna zabiegają o możliwość cyfrowego nadawania. Problem ten dotyczy kanałów (więcej tutaj, tutaj i tutaj)NTL Radomsko (Grupa TVN, nadawca nie ma jednak w planach wyłączenia nadajników analogowych - więcej tutaj), TVT, TV Łużyce (oba retransmitujące program TVN) oraz stacji skupionych w sieci TV Odra (nadawca przeniósł obecnie nadawanie dwóch z nich - TV4 TEDE i TV4 TVL do Internetu (więcej tutaj i tutaj) ). Zainteresowanie obecnością na tzw. multipleksie lokalnym wyrażają również nowe podmioty, które dotąd nie nadawały naziemnie, m.in. Imperium Telecom (więcej tutaj) i KarkonoszePlay. (więcej tutaj)

Nadawcą stacji skupionych w sieci TV Odra (nadających naziemnie analogowo w zachodniej Polsce) jest spółka Polskie Media. Jest ona również nadawcą kanałów TV4 i TV6. Jej właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że do lipca br. przejmie Polskie Media. (więcej tutaj) Transakcja obejmuje również koncesje regionalne (TV Odra), ale Cyfrowy Polsat nie podjął jeszcze decyzji co do działań wobec tych kanałów. (więcej tutaj)

W listopadzie 2012 roku TV Odra wyłączyła nadajniki analogowe w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze (więcej tutaj), a w kwietniu 2013 roku wszystkie pozostałe, czyli - TV4 TEDE w Opolu, Świdnicy i Wrocławiu (więcej tutaj), TV4 TVL Odra w Głogowie, Legnicy i Lubinie (więcej tutaj) oraz TV Odra Jelenia Góra. (więcej tutaj)

Podstawę ramówki stacji skupionych w sieci TV Odra stanowiła retransmisja kanału TV4. Resztę wypełniały pasma lokalne. Materiały TV Odra można było oglądać w informacyjnym kanale Superstacja (jego nadawcą jest Superstacja Sp. z o.o., która należy do radomskiej spółki Ster, powiązanej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem; Ster jest też m.in. właścicielem Radia PiN).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...