reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MUX 1: 25 czerwca poznamy wyniki drugiego konkursu?

dodano: 2013-06-13 19:48 | aktualizacja: 2013-06-15 01:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Nasz Dziennik/satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) oficjalnie deklarują, że drugi konkurs na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zostanie wkrótce zakończony (więcej tutaj): - Konkurs będzie rozstrzygnięty jeszcze przed wakacjami. Wówczas zostaną podane wyniki - poinformowała „Nasz Dziennik” Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowy KRRiT. W tej chwili trwa ocena merytoryczna wniosków złożonych przez potencjalnych koncesjonariuszy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeden z pracowników biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” jako najbardziej prawdopodobny termin podaje wtorek, 25 czerwca 2013 roku, gdy odbędzie się ostatnie z planowanych w tym miesiącu posiedzeń KRRiT.

- Chyba że materia konkursowa okaże się na tyle skomplikowana, że odbędzie się jeszcze dodatkowe posiedzenie Rady po 25 czerwca, choć nie wydaje mi się, żeby to było potrzebne - dodał.

W pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) KRRiT chce umieścić 4 kanały: społeczno-religijny, o tematyce edukacyjno-poznawczej, o tematyce filmowej i dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców. (więcej tutaj) Nowe stacje zajmą 4 miejsca zajmowane obecnie przez TVP (TVP1 HD, TVP2 i TVP Info) i dołączą do wyłonionych w pierwszym konkursie (Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka TV i TTV). Przypomnijmy, że do KRRiT wpłynęło 16 wniosków na konkursy ogłoszone 27 grudnia 2012 roku.

Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym filmowym (4 wnioskodawców).
Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym dla dzieci w wieku 4-12 lat oraz ich rodziców i wychowawców (2 wnioskodawców).
Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym społeczno-religijnym (2 wnioskodawców).
Program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym (8 wnioskodawców). Czterej zwycięzcy konkursu w każdej z kategorii znajdą się w MUX 1 nie później niż 28 kwietnia 2014 roku, po wycofaniu kanałów TVP z tego multipleksu.


Aktualizacja:
Jak podaje Radio Maryja, Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, zapowiedział podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, że postępowanie konkursowe dotyczące ostatnich czterech miejsc w MUX 1 zakończy się przed wakacjami, ale parlamentarnymi. Te rozpoczynają się pod koniec lipca br., więc data ogłoszenia wyników jest ciągle otwarta.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...