reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mistrzowie i filmowe klasyki w sierpniu w Warner TV

dodano: 2022-07-16 12:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Warner TV Polska W sierpniu br. kanał Warner TV poleca swoim widzom takie filmy jak „Lustra”, „Noc żywych trupów 3D” i „Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła”, w ramach pasma „Dobry wieczór” takie produkcje jak „Las Vegas Parano”, „Legendy ringu” i „Wspomnienia niewidzialnego człowieka”, w ramach pasma „Wielkie kino” takie filmy jak „Klub winowajców”, „Chłopcy z ferajny”, „Big Lebowski”, „Człowiek z blizną” i „21 gramów”, w ramach pasma „Van Damme” takie produkcje jak „Czarny orzeł”, „6 kul”, „Uciec, ale dokąd?”, „Lwie serce”, „Quest”, „Nieuchwytny cel” i „Nagła śmierć”, a w ramach pasma „Piątki w akcji” takie filmy jak „Człowiek Tai Chi”, „Amerykański ninja”, „Kick-Ass 2” i „Godziny szczytu 3”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2022 roku w ofercie kanału Warner TV:

„Dobry wieczór”:
emisja: w poniedziałki około 20:45
„Las Vegas Parano” (emisja w poniedziałek, 8 sierpnia br. o godzinie 21:20) - produkcja o podróżującym dziennikarzu została wyreżyserowana przez Terry’ego Gilliama, jak zapewnia nadawca - znanego z unikatowego podejścia do kręcenia filmów. Kiedy przejął projekt po innym reżyserze, przepisał cały scenariusz według autorskiej koncepcji, by oddać nieposkromiony styl reportera Huntera S. Thompsona, autora materiału źródłowego. Thompson był na tyle zaangażowany w produkcję, że sam ogolił Johnny’emu Deppowi głowę do roli (więcej tutaj).

„Legendy ringu” (emisja w poniedziałek, 15 sierpnia br. o godzinie 20:50) - początkowo Sylvester Stallone nie był pozytywnie nastawiony do pomysłu parodii „Rocky’ego”. Jednak Robert De Niro przekonał go do udziału w projekcie. Odtwórca oryginalnej roli Rocky’ego obawiał się o słabą formę, bo zrobił sobie przerwę od aktorstwa i poluzował treningowy reżim. Ostatecznie Stallone i De Niro spotkali się na planie „Legend ringu”: pierwszy raz od 1997 roku (więcej tutaj).

„Wspomnienia niewidzialnego człowieka” (emisja w poniedziałek, 22 sierpnia br. o godzinie 20:45) - w rolę tytułowego niewidzialnego człowieka wcielił się komik Chevy Chase. W 1992 roku tworzenie efektów specjalnych wciąż wymagało dużego sprytu. Filmowcy chcieli, by gałki oczne bohatera znikały, kiedy ten staje się niewidzialny: Chase nosił więc specjalne niebieskie soczewki, które można było edytować komputerowo. Jednak aktor musiał wcześniej przygotować swoje oczy, spryskując je medycznym środkiem znieczulającym. Wytrzymywał tak maksymalnie 15 minut.

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 20:50
„Klub winowajców” (emisja w środę, 3 sierpnia br. o godzinie 21:05) to historia piątki nastolatków: coming-of-age movie, czyli film o dorastaniu. Okoliczności sprawiły, że muszą spędzić ze sobą jeden weekendowy dzień w szkole. Szkopuł w tym, że mają zupełnie inne osobowości: w grupie znajduje się popularna szkolna piękność, kujon, outsiderka i inni. Jak informuje nadawca, film dowodzi, że nawet przy pozornie ogromnych różnicach można znaleźć porozumienie (więcej tutaj).

„Chłopcy z ferajny” (emisja w środę, 10 sierpnia br. o godzinie 21:25) dziś są klasykiem kina gangsterskiego. To również produkcja o dojrzewaniu. Jest jednak specyficzna: pokazuje losy dwóch chłopców, którzy trafiają pod opiekę mafii. Tam uczą się twardych zasad przestępczego funkcjonowania. Muszą samodzielnie sprawdzić, czy znieczulanie się na przemoc to na pewno odpowiedni dla nich styl życia (więcej tutaj).

W programie znalazł się komediowy klasyk „Big Lebowski” (emisja w środę, 17 sierpnia br. o godzinie 20:50) w reżyserii braci Coen. Jego główna gwiazda to Koleś, jedna z najbardziej wyluzowanych postaci w historii kina. Pada ofiarą napadu na dom - nazywa się tak samo jak pewien milioner. Główny bohater i jego przyjaciel wyruszą do willi bogacza, by otrzymać zadośćuczynienie (więcej tutaj).

Warner TV wyemituje też inną z klasycznych produkcji gangsterskich, czyli „Człowieka z blizną” (emisja w środę, 24 sierpnia br. o godzinie 22:00). To kultowa rola Ala Pacino, który wcielił się w Tony’ego Montanę. Przestępca został przeniesiony z Kuby do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jednak wyjazd do nowego kraju nie oznacza końca jego przestępczych porachunków: w Stanach Zjednoczonych Ameryki wpadnie w siatkę narkotykowej organizacji (więcej tutaj).

Pasmo zakończy dramat w reżyserii Alejandra Iñárritu, „21 gramów” (emisja w środę, 31 sierpnia br. o godzinie 21:35). Tytułowe 21 gramów to różnica w wadze człowieka przed i po śmierci - legendy głoszą, że właśnie tyle waży ludzka dusza. Ma to być dowód na odejście duszy z ciała ludzkiego w zaświaty. Dylemat życia po śmierci to główny problem bohaterów filmu: biorą udział w śmiertelnym wypadku i mierzą się z jego konsekwencjami (więcej tutaj i tutaj).

„Van Damme”:
emisja: w czwartki (od 4 sierpnia br.) o 21:00
Największa gwiazda światowego kina akcji? Można wymienić kilka nazwisk, ale panteon tych sław nie istniałby bez utalentowanego Belga. By uczcić dorobek mistrza, Warner TV w ramach pasma „Van Damme” zaprezentuje zestaw filmów, w których gwiazdor daje popis robiących wrażenie umiejętności sztuk walki.

Niektórzy bohaterowie grani przez Jeana-Claude’a Van Damme’a otrzymują specjalne misje, jak Andrei z filmu „Czarny orzeł” (emisja w czwartek, 4 sierpnia br. o godzinie 21:00 i w czwartek, 25 sierpnia br. o godzinie 23:05). Jest agentem Central Intelligence Agency (CIA). Postać otrzymuje zadanie odnalezienia amerykańskiego samolotu, który rozbił się, a wraz z nim zaginęła cenna broń. Andrei jest jedynym, który może odbić ją z rąk Komitet Gosudarstvennoy Bezopasnosti (KGB) (więcej tutaj). Ważne zadanie otrzymuje też Samson Gaul z produkcji „6 kul” (emisja w czwartek, 4 sierpnia br. o godzinie 23:00). Otrzyma zlecenie odnalezienia córki byłego uczestnika turnieju zapasów. Ciąży na nim jednak podejrzenie o zabójstwo - ma więc przed sobą podwójnie trudne zadanie (więcej tutaj).

Grane przez aktora postaci pomagają w opałach też bohaterkom. W „Uciec, ale dokąd?” (emisja w czwartek, 11 sierpnia br. o godzinie 21:00) wciela się w Sama Gillena, który uciekł z więzienia. Początkowo interesuje go tylko własne bezpieczeństwo, ale kiedy trafia na farmę Clydie, wie, że nie może zostawić jej bez pomocy - kobieta jest ofiarą nękania (więcej tutaj). W „Nieuchwytnym celu” (emisja w czwartek, 18 sierpnia br. o godzinie 22:50) Van Damme daje popis aktorski w roli Chance’a. To były marynarz, który pomaga córce w poszukiwaniu zaginionego ojca. Bohater, chcąc pomóc dziewczynie, będzie musiał postawić się organizacji przestępczej, zamieszanej w zaginięcie mężczyzny (więcej tutaj).

Van Damme wykaże się także w turniejach sztuki walk. Lyon z filmu „Lwie serce” (emisja w czwartek, 11 sierpnia br. o godzinie 22:50) ucieka z Legii Cudzoziemskiej. Po ucieczce zaangażuje się w turnieje nielegalnych, podziemnych starć, aby zebrać pieniądze dla poszkodowanej rodziny brata (więcej tutaj). W produkcji „Quest” (emisja w czwartek, 18 sierpnia br. o godzinie 21:00) również weźmie udział w podziemnych zawodach, tym razem w Chinach. Może wygrać złotego smoka, ale musi pokonać innych mistrzów (więcej tutaj). Warner TV zaprasza też na emisję „Nagłej śmierci” (emisja w czwartek, 25 sierpnia br. o godzinie 21:00). Choć w centrum wydarzeń również jest rywalizacja sportowa, tym razem Van Damme wcieli się w Darrena. To jedyna osoba spoza zawodów, która będzie mogła ochronić przed napastnikami publiczność wydarzenia, w tym wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

„Piątki w akcji”:
emisja: w piątki około 20:45
Sierpniowe „Piątki w akcji” odbędą się pod szyldem sztuk walki: klasycznych azjatyckich i tych w superbohaterskim wydaniu. W rolach głównych pojawią się gwiazdy kina sensacyjnego: Keanu Reeves, Michael Dudikoff i Jackie Chan. Wystąpią też Chloë Grace Moretz, Jim Carrey czy David Bradley (więcej tutaj).

Pasmo rozpocznie „Człowiek Tai Chi” (emisja w piątek, 5 sierpnia br. o godzinie 21:15). Keanu Reeves wcieli się w Donakę Marka, który zarządza podziemnym klubem. W porachunki tej organizacji zostaje wciągnięty młody chłopak imieniem Tai Chi - bohater zasłynął wyjątkowymi umiejętnościami walki. Mimo statusu klub jest miejscem, gdzie walczą wyłącznie najlepsi i robią to za niemałe pieniądze. Dlatego Tai Chi godzi się na propozycję udziału w starciach: potrzebuje bowiem funduszy na odbudowę podupadającej świątyni, która jest jego duchowym domem.

W filmie „Amerykański ninja” (emisja w piątek, 12 sierpnia br. o godzinie 21:20) gwiazdor kina akcji, Michael Dudikoff, wciela się w Joe Armstronga. Bohater trafia do amerykańskiej bazy wojskowej na Filipinach. Jest mistrzem sztuki ninjitsu - chociaż jako członek armii nie cieszy się szacunkiem, jego umiejętności sprawiają, że jest dla wojska atutem. Bierze udział w transporcie broni. Na konwój napadają przestępcy, którzy chcą przejąć ją dla siebie i porwać córkę pułkownika. Tylko Armstrong i kobieta przeżyją napad, a podejrzenia dokonania zabójstwa padną na bohatera, który będzie musiał udowodnić swoją niewinność (więcej tutaj).

W trzecim tygodniu sierpnia br. Warner TV zaprasza na superbohaterską produkcję. „Kick-Ass 2” (emisja w piątek, 19 sierpnia br. o godzinie 22:20) to kontynuacja pierwszej części „Kick-Ass”. Główny bohater, Kick-Ass, z początku był zwykłym chłopakiem. Od zawsze uwielbiał superbohaterów i sam chciał zwalczać zło, ale nie posiadał wyjątkowych mocy. Mimo to rusza do walki ze złoczyńcami, a pomaga mu utalentowana zabójczyni, Hit Girl. Tym razem mierzą się z przeciwnikami pod przywództwem Red Mista. Pomaga im inny entuzjasta super bohaterów, Porucznik Stripes (więcej tutaj)

Pasmo zakończy klasyka gatunku komediowych filmów akcji, „Godziny szczytu 3” (emisja w piątek, 26 sierpnia br. o godzinie 20:45). W rolach głównych Jackie Chan i Chris Tucker, którzy już w pierwszej części serii skradli serca widzów. W ostatniej odsłonie trylogii Lee (w tej roli Jackie Chan) chroni ambasadora Chin. Kiedy tajemniczy zamachowiec strzela do ambasadora, Lee robi wszystko, żeby go odnaleźć. Do pomocy wkroczy były partner policyjny, agent Carter (Chris Tucker). Razem spróbują dopaść wroga i rozwiązać sprawę (więcej tutaj).

„Lustra”
emisja: w niedzielę, 7 sierpnia br. o 22:00

Znany z udziału w filmach sensacyjnych Kiefer Sutherland spróbuje sił w horrorze. Jego postać zostaje ochroniarzem w galerii handlowej. Wszystko wydaje się normalne do momentu, kiedy w centrum zaczyna pałętać się tajemnicza, złowieszcza siła. Bohater odkryje, że stwór wydostaje się ze sklepowych luster. To odkrycie rozpocznie walkę z niezidentyfikowanym przeciwnikiem.

„Noc żywych trupów 3D”
emisja: w niedzielę, 14 sierpnia br. o 22:00

Remake z 2006 roku jest hołdem dla filmu o tym samym tytule z 1968 roku. Podobnie jak w oryginalnej „Nocy żywych trupów”, bohaterowie muszą odpierać zmasowany atak zombie. Zamykają się w odosobnionym domu i próbują powstrzymać żądne krwi stwory. Wszystko zaczyna się na pogrzebie, gdzie dwójka żałobników pada ofiarami żywych trupów (więcej tutaj).

„Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła”
emisja: w niedzielę, 28 sierpnia br. o 23:00

Dziewiąta część serii łączącej gatunek horroru, thrillera i fantasy. Tytułowy Jason Voorhees to seryjny morderca. Prawda o nim w końcu wychodzi na jaw: jest ponadnaturalną złą siłą. Kiedy służby specjalne go likwidują, zła dusza głównego bohatera przenosi się i przejmuje ciało jednego z agentów. Członek rodziny Voorheesów będzie musiał powstrzymać Jasona, zanim ten stanie się nieśmiertelny (więcej tutaj).
 
Deborah Rennard w filmie „Lwie serce”, foto: Universal Pictures
Deborah Rennard w filmie „Lwie serce”, foto: Universal Pictures
Michelle Pfeiffer w filmie „Człowiek z blizną”, foto: NBCUniversal
Michelle Pfeiffer w filmie „Człowiek z blizną”, foto: NBCUniversal
Paula Patton, Cameron Boyce i Kiefer Sutherland w filmie „Lustra”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Paula Patton, Cameron Boyce i Kiefer Sutherland w filmie „Lustra”, foto: Twentieth Century Fox Film Corporation
Noémie Lenoir w filmie „Godziny szczytu 3”, foto: Photofest
Noémie Lenoir w filmie „Godziny szczytu 3”, foto: Photofest
Rosanna Arquette w filmie „Uciec, ale dokąd?”, foto: Columbia Pictures Industries, Inc.
Rosanna Arquette w filmie „Uciec, ale dokąd?”, foto: Columbia Pictures Industries, Inc.
Molly Ringwald w filmie „Klub winowajców”, foto: Universal Pictures
Molly Ringwald w filmie „Klub winowajców”, foto: Universal Pictures
Jean-Claude Van Damme i Yancy Butler oraz motocykl Honda XR650L w filmie „Nieuchwytny cel”, foto: Warner Bros. Discovery
Jean-Claude Van Damme i Yancy Butler oraz motocykl Honda XR650L w filmie „Nieuchwytny cel”, foto: Warner Bros. Discovery


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...