reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Prezes TV Republika o nowym kanale

dodano: 2013-04-24 12:12 | aktualizacja: 2013-04-24 16:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl/informacja własna

TV Republika Telewizja Republika 6 maja 2013 roku startuje TV Republika - nowy kanał informacyjno-publicystyczny. Stacja będzie dostępna w ofercie platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat (więcej tutaj), w sieciach kablowych (m.in. Chopin, Grudziądz i Hajnówka), a także w Internecie. Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Republika, w rozmowie z serwisem satkurier.pl potwierdził wcześniejsze informacje (więcej tutaj), iż przez pierwszy miesiąc przez satelitę TV Republika będzie nadawała w niekodowanym przekazie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy w ofercie telewizji kablowych TV Republika będzie dostępna za dodatkową opłatą, czy wejdzie w skład pakietów?

- W zależności od operatora wchodzimy do pakietu podstawowego - model rozliczeń z operatorem i ten dominuje, lub a'la carte - powiedział w rozmowie z serwisem satkurier.pl Piotr Barełkowski, prezes Telewizji Republika.

10 kwietnia 2013 roku TV Republika rozpoczęła próbną emisję w Internecie. (więcej tutaj i tutaj) 6 maja 2013 roku wystartuje już z regularnym przekazem satelitarnym, kablowym i w sieci. Co znajdziemy w ofercie stacji?

- Startujemy z pełną gamą magazynów, filmów dokumentalnych i fabularnych m.in. w maju pokażemy „Strajk” Volkera Schlondorfa - powiedział w rozmowie z serwisem satkurier.pl Piotr Barełkowski.

TV Republika ma już gotową ofertę (więcej tutaj): program interwencyjno-śledczy Anity Gargas „Zadanie specjalne” pokaże niepokojące zjawiska w naszej rzeczywistości. W nieco lżejszym programie Cezarego Gmyza „Kuchnia polska” będzie mowa i o kuchni, i o polityce. (więcej tutaj)  W ramówce znajdą się też magazyn literacki Mateusza Matyszkowicza „Literatura na trzeźwo”, program Katarzyny Gójskiej-Hejke i Piotra Lisiewicza „Kulisy manipulacji” i „Unia Europejska od podszewki” Pawła Musiałka, w którym zobaczymy UE z innej, mniej oficjalnej strony. Do tego „Kontra”, magazyn historyczny Piotra Zychowicza, „Młodzi o sobie” Samuela Pereiry, „Biznes od prawa do lewa” Piotra Barełkowskiego (prezesa spółki Telewizja Niezależna S.A., nadawcy TV Republika), „Nowe pokolenie” Katarzyny Gójskiej-Hejke i Joanny Lichockiej o inicjatywach, będących pod prąd obowiązującego nurtu, i stały element ramówki „Chłodnym okiem” z komentarzami Terlikowskiego, Ziemkiewicza i Wildsteina. Redaktor naczelny TV Republika będzie gospodarzem programu „Bronisław Wildstein przedstawia”, a redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskiej” - Tomasz Sakiewicz, poprowadzi dwa programy, w tym jeden wspólnie z Ewą Stankiewicz. Trochę humoru dostarczy Marcin Wolski w programie satyrycznym „Tydzień do rytmu”. Ponadto w ramówce znajdą się - program Rafała Ziemkiewicza „Salonik Polityczny” i dwa programy Tomasza Terlikowskiego: „Zderzenie cywilizacji” (wyjaśniający podstawowe spory cywilizacyjne, które dzielą nasz świat) i „Kościół, w którym żyjemy” (o stanie Kościoła katolickiego dziś). Swój program ma mieć również aktor i reżyser Redbad Klijnstra:

- Redbad będzie robił u nas program. Trochę rozrywki, satyry i publicystyki kulturalnej. To pozycja godna polecenia - mówił w marcu br. (więcej tutaj) w rozmowie z serwisem satkurier.pl Piotr Barełkowski

Przypomnijmy, iż 3 kwietnia 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyznała TV Republika koncesję na nadawanie programu o charakterze publicystyczno-informacyjnym. (więcej tutaj) Nadawcą stacji jest spółka Telewizja Niezależna S.A., a dystrybutorem firma Delegata. (więcej tutaj)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...