reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radnym Katowic nie podoba się TVP Katowice

dodano: 2013-09-13 18:27 | aktualizacja: 2013-09-16 16:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Katowice/Polska Dziennik Zachodni/satkurier.pl

TVP Katowice TVP Regionalna Logo 2013 Radni Katowic przyjęli oświadczenie skierowane do zarządu Telewizji Polskiej, w którym domagają się od władz TVP odstąpienia od realizacji założeń programowych i jednocześnie stworzenie ram organizacyjnych i finansowych, które pozwoliłyby ośrodkom regionalnym TVP na realizację i nadawanie na własnych antenach kilkunastogodzinnego programu własnego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radni poparli w ten sposób stanowisko Rady Programowej działającej przy TVP S.A. Oddział Katowice z dnia 1 sierpnia 2013 roku (więcej tutaj). W dokumencie podała ona:

Rada Programowa działająca przy TVP S.A. Oddział Katowice po zapoznaniu się z proponowanym od 1 września br. kształtem programu ramowego dla ośrodków regionalnych domaga się stanowczo odstąpienia od realizacji przygotowywanych założeń, niweczących szansę odzyskania przez publiczną telewizję regionalną pozycji konkurencyjnej względem innych nadawców oraz szansę odbudowania widowni w oparciu o stałość i ciągłość emisji własnych audycji. Perspektywa rozwoju telewizji regionalnej, dla której szansą miało stać się zapowiadane wydłużenie dobowego czasu emisji może zostać zaprzepaszczona zaplanowanym poszatkowaniem pór emisji programu realizowanego przez ośrodki regionalne, idącego w parze z centralizacją zarządzania przekazami informacyjnymi i publicystycznymi pod mylącym szyldem ośrodków regionalnych. Zamysł taki stoi w oczywistej sprzeczności z ideą realizowania misji telewizji publicznej w Regionach przez konstruowanie więzów tożsamości, staje pod prąd oczekiwaniom widzów i ich potrzebie identyfikacji z przekazywanymi w telewizji regionalnej treściami, nie pozwala w istotny sposób poszerzyć własnej oferty programowej ośrodków, blokuje potrzebę nawiązania do sprawdzonych przed laty doświadczeń jednolitego programu regionalnego, postrzeganego bez wątpliwości jako własny tak przez widzów, jak i biznesowych oraz merytorycznych partnerów ośrodka regionalnego TVP.

Przypomnijmy, iż 1 września 2013 roku TVP Info rozdzielono na dwa kanały (więcej tutaj): TVP Regionalna (który jest nowym pasmem wspólnym ośrodków regionalnych TVP) i nowe TVP Info (dotychczasowe pasmo wspólne ośrodków TVP).

TVP Regionalna to obecnie pasmo wspólne 16 ośrodków TVP: TVP Białystok (więcej tutaj), TVP Bydgoszcz (więcej tutaj), TVP Gdańsk (więcej tutaj), TVP Gorzów Wielkopolski (więcej tutaj), TVP Katowice (więcej tutaj), TVP Kielce (więcej tutaj), TVP Kraków (więcej tutaj), TVP Lublin (więcej tutaj), TVP Łódź (więcej tutaj), TVP Olsztyn (więcej tutaj), TVP Opole (więcej tutaj), TVP Poznań (więcej tutaj), TVP Rzeszów (więcej tutaj), TVP Szczecin (więcej tutaj), TVP Warszawa (więcej tutaj) i TVP Wrocław (więcej tutaj).

Pasma lokalne


Ramówka kanału składa się z pasm wspólnych i pasm lokalnych, które nadawane są (więcej tutaj): od poniedziałku do piątku od 7:30 do 8:00, 15:00-16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00, 22:00-22:30; natomiast w weekendy w godzinach: 10:00-11:00, 15:00-16:00, 17:30-19:00, 20:00-21:00 i 22:00-23:00.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...