reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał Religia.tv zakończył nadawanie

dodano: 2015-01-31 16:58 | aktualizacja: 2015-02-01 11:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Religia_tv_www.jpg Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), w nocy z 31 stycznia na 1 lutego br. kanał Religia.tv zakończył nadawanie. Stacja była dostępna dla abonentów platform satelitarnych nc+, Cyfrowy Polsat i Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV w Polsce. Kanał mogli oglądać również widzowie poza granicami kraju - w Stanach Zjednoczonych i Holandii (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Religia.tv rozpoczęła nadawanie w 2007 roku, a jej nadawcą była spółka ITI Neovision, właściciel platformy n (obecnie część nc+). W 2009 roku Grupa TVN rozpoczęła przejmowanie od ITI Media Group N.V. spółki Neovision Holding B.V., będącej wyłącznym właścicielem spółki ITI Neovision Sp. z o.o. W 2010 roku wydzielono z ITI Neovision spółkę Telewizja Religia Sp. z o.o. (więcej tutaj) (spekulowano wtedy, iż wydzielono kanał do osobnej spółki, by Religia.tv nie obniżała wyników Grupy TVN - więcej tutaj), której właścicielem były potem spółki: Neovision Holding B.V., ITI Impressario Holding B.V., a obecnie Polish Media Business Center Holding B.V. Wszystko w ramach Grupy ITI, do której należą także udziały w Grupie TVN, poprzez którą jest też udziałowcem ITI Neovision.

Szefem Religii.tv był przez cały czas ksiądz Kazimierz Sowa, foto: Telewizja Religia Sp. z o.o.


W ofercie Religii.tv można było znaleźć programy poradnikowe, publicystyczne, filmy dokumentalne, reportaże i transmisje uroczystości religijnych. Wraz z końcem 2012 roku właściciel podjął decyzję, iż nie będzie już finansował produkcji programów dla stacji, przez co kanał musiał emitować programy powtórkowe (więcej tutaj). W tym czasie w ofercie były również audycje premierowe, na które znaleziono zewnętrzne finansowanie. Nadawca nie podpisywał już też nowych umów z operatorami na dystrybucję kanału (więcej tutaj). Z końcem 2012 roku ze stacją rozstała się większość pracowników, w tym Szymon Hołownia, jej dyrektor programowy. Część z tych osób założyła internetowy kanał Boska TV (więcej tutaj).

Powodem zakończenia nadawania kanału było nieosiągnięcie zadowalających dla nadawcy wyników rentowności i oglądalności przez Religię.tv. Archiwum stacji przejęła Grupa TVN, która umieści je w internetowym serwisie Player.

Kanał usunięto z transpondera - nie wyszukuje się już. Emisję realizowano z tp. 15 (11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK) satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).

Przypomnijmy, iż według rynkowych spekulacji kanał mógł być zgłoszony w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) w miejscu dla stacji o charakterze społeczno-religijnym (więcej tutaj). Nadawca nie zdecydował się jednak na taki krok i nie wziął udziału w rywalizacji o to miejsce (więcej tutaj). W konkursie na to miejsce wystartowały natomiast: Astro wspólnie z firmą Media Works (należącą do Platformy Mediowej Point Group, obecnie pod nazwą PMPG Polskie Media) ze stacją społeczno-religijną, której nazwy nie ujawniono, Wieczorna.pl z kanałem Radiotelewizja i Fundacja Lux Veritatis z TV Trwam. Ten ostatni kanał otrzymał naziemną koncesję (więcej tutaj i tutaj).

W portfolio Grupy TVN są obecnie takie kanały jak: TVN (TVN HD), TVN7 (TVN7 HD), ITVN (TVN International), TVN24 (TVN24 HD), TVN24 Biznes i Świat, TVN Meteo (planowane przekształcenie w TVN Meteo Activ - więcej tutaj), TVN Turbo (TVN Turbo HD), TVN Style (TVN Style HD), NTL Radomsko, TTV (TTV HD) i Telezakupy Mango 24. Nadawca pracuje już nad kolejnymi stacjami - obok TVN Meteo Activ są to TVN Fabuła (więcej tutaj) i ITVN Extra (TVN International Extra) (więcej tutaj).

TVN jest także w 32 proc. właścicielem spółki ITI Neovision (Grupa CANAL+ ma 51 proc. udziałów a Liberty Global, który jest także właścicielem sieci kablowej UPC Polska - 17 proc.), która jest operatorem platformy nc+ i nadawcą w Polsce kanałów telewizyjnych, takich jak: CANAL+ (CANAL+ HD), CANAL+ Film (CANAL+ Film HD), CANAL+ Film 2 (CANAL+ Film 2 HD), CANAL+ Family (CANAL+ Family HD), CANAL+ Family 2 (CANAL+ Family 2 HD), CANAL+ Sport (CANAL+ Sport HD), nSport+ (nSport+ HD), Ale Kino+ (Ale Kino+ HD), Planete+ (Planete+ HD), Kuchnia+ (Kuchnia+ HD), Domo+ (Domo+ HD), MiniMini+ (MiniMini+ HD), teleTOON+ (teleTOON+ HD) i Strefa Abonenta. Spółka posiada też koncesje na stacje Sport 2, Sport 3 i Liga+, które do dziś nie zostały jeszcze uruchomione (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...