reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył Polsat News+. Koniec Polsatu Biznes

dodano: 2014-06-08 18:23 | aktualizacja: 2014-06-09 11:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Polsat News+ Polsat News + Polsat News Plus W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku nadawanie rozpoczął Polsat News+ (więcej tutaj, tutaj i tutaj), nowa stacja Telewizji Polsat (należącej do grupy Cyfrowy Polsat). Polsat News+ zastąpił w portfolio nadawcy, a także w ofertach operatorów, kanał Polsat Biznes (więcej tutaj i tutaj). Nowa stacja już na starcie znalazła się więc w pakietach platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+, Orange TV) i wybranych operatorów kablowych i IPTV, w których był dotąd dosepny Polsat Biznes. Szefem kanału jest Henryk Sobierajski, a szefem anteny Beata Grabarczyk.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat News+ ruszył 9 czerwca br. o 5:57. Do tej pory emitowane było logo Polsatu Biznes. Widzów przywitali Bartosz Kurek i Magdalena Kaliniak w programie „Nowy Dzień z Polsat News”. Oprócz nich program prowadziła także pogodynka Paulina Sykut-Jeżyna. Polsat News+ oficjalnie, z własnym programem ruszył natomiast o 10:00, bowiem pasmo poranne to program Polsatu News i jest emitowane równocześnie w kanałach Polsat News, Polsat News HD, Polsat, Polsat HD, Polsat 2 i także Polsat News+ (dotąd również w Polsacie Biznes). Pierwszym autorskim programem Polsatu News+ były „Informacje” (o 10:00), które prowadził Mikołaj Jankowski.

- Polsat News+ to kanał publicystyczno-informacyjny dla widzów, którzy chcą wiedzieć więcej. Pogłębiona debata o polityce, biznesie i światowej ekonomii, autorskie programy kulturalne, społeczne i o tematyce międzynarodowej. Istota kanału Polsat News+ kryje się w znaku „+” - to właśnie w Polsat News+ stworzymy przestrzeń, w której zatrzymamy się na chwilę w pogoni za newsem i przyjrzymy się najważniejszym wydarzeniom dnia z szerszej perspektywy. Polsat News+ tworzą cenieni dziennikarze i publicyści oraz ich autorskie programy - zapowiada nadawca.

Więcej o ofercie programowej Polsatu News+ można przeczytać tutaj.

„+” w logo Polsatu News+ zaczerpnięto z logotypu marki Plus. Stacja tłumaczy, że Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat i Polkomtel, operator sieci Plus, są teraz w jednej grupie i takie wykorzystanie graficzne znaku może przyczynić się do lepszej budowy świadomości współpracy i synergii marek grupy. Jest to więc jeden z kroków w kierunku przybliżenia marki Polsatu i Plusa.

Parametry techniczne Polsatu News+:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 132 (11,158 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: Polsat Biznes
PID V: 353 (MPEG-2/SD)
PID A: 354 (pol)
PID PCR: 353
SID: 13107
PID PMT: 39
Provider: Cyfrowy Polsat S.A.
Kodowanie: Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat, S4/N3 - CYFRA+), Conax (TNK SD/HD, n, n na kartę, smartHD), Viaccess PC 3.0 (Orange)


Kanał Polsat Biznes (należący do grupy Cyfrowy Polsat) rozpoczął nadawanie 18 lutego 2013 roku (więcej tutaj). Stacja powstała z przekształcenia obecnej na rynku od 2004 roku TV Biznes, którą stworzyli Piotr Chomczyński i Piotr Barełkowski. W 2007 roku spółkę Media Biznes, nadawcę TV Biznes, kupił Polsat. To w tej stacji pracownicy Zygmunta Solorza-Żaka przygotowywali się do uruchomienia kanału Polsat News, który rozpoczął nadawanie w 2008 roku. W 2012 roku ostatecznie przeniesiono TV Biznes z Poznania (skąd nadawała od początku istnienia) do Warszawy, do siedziby Polsatu (więcej tutaj).


Od TV Biznes do Polsatu News+


Cyfrowy Polsat jako nadawca ma obecnie w swoim portfolio następujące kanały: Polsat, Polsat HD, Polsat 2, TV4, TV6, Polsat Film, Polsat Film HD, Polsat Romans, Polsat News, Polsat News HD, Polsat News+ (do 9 czerwca br. Polsat Biznes), Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport News, Polsat JimJam, Polsat Food Network, Polsat Viasat Explore, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature, CI Polsat (wcześniej Crime & Investigation Network Polsat) i Disco Polo Music. Ponadto spółka posiada koncesje naziemne na lokalne kanały skupione w sieci TV Odra.

W 2014 roku Telewizja Polsat zamierza uruchomić kolejne własne kanały. Zgodnie z zapowiedziami nadawcy, ma to być, obok Polsatu News+ i Disco Polo Music, który rozpoczął nadawanie 1 maja br. (więcej tutaj), także Muzo.tv (wcześniej znany jako P-Music) (więcej tutaj) i Polsat Film 2 (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Grupa rozważa także start następnej stacji sportowej (Polsat Futbol?) w związku z zakupem praw piłkarskich (więcej tutaj). Nadawca posiada także koncesję na kanał Polsat Sport Weekend (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...