reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test odbiornika Vu+ Solo 4K

dodano: 2016-08-03 11:11 | aktualizacja: 2016-09-12 17:59
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2015

Vu+ Solo 4K test W ostatnim tygodniu października 2015 roku na półki sklepowe w Polsce trafił jeden z najbardziej wyczekiwanych produktów w zeszłym roku – pierwszy zewnętrzny odbiornik obsługujący rozdzielczość Ultra HD (UHD) 4K oraz nowy kodek wideo HEVC. Pierwsze kanały UHD pojawiły się już na satelitach, także w formie bezpłatnej (FTA), ale cały czas brakowało odbiorników i z dostępu do kanałów mogli cieszyć się jedynie posiadacze najnowszych modeli TV z wbudowanymi głowicami satelitarnymi i wsparciem UHD/HEVC oraz bardziej zaawansowani użytkownicy kart DVB do komputerów.

Vu+ Solo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


WSPÓŁPRACA Z MODUŁAMI CAM

Spore znaczenie dla klientów może mieć współpraca odbiornika z modułami CAM. Wiele odbiorników „linuksowych” w przeszłości radziła sobie z tym ze zmiennym szczęściem. W redakcji sprawdziliśmy na oprogramowaniu OpenATV moduł CAM od Cyfrowego Polsatu CI+ – uruchamia się poprawnie, deszyfruje kanały prawidłowo, ale po włączeniu w ustawieniach modułu (Ustawienie – Moduł Dostępu – Moduł Dostępu CI) funkcji Obsługa wysokiego bitrate oraz przypilnowaniu, aby opcja Obsługa wielu kanałów była wyłączona.

Kolejną próbę wykonano na module CANAL+ HD – także CI+ i bez trybu „legacy” – ten także się uruchomił i zadziałał bez problemów, ale zaznaczamy, że nie współpracuje on ze splitterami kart. Dawniej obecna nc+ (wtedy CYFRA+) oferowała jeszcze starsze moduły CI+ w dwóch wersjach – rozpoznawanych po wersji aktualizacji – jeden miał aktualizację 4, drugi – nowszy – 9. Vu+ współpracuje prawidłowo z tym starszym (aktualizacja 4), nowszy generuje jedynie „śmieci” na ekranie, resztki zdeszyfrowanego obrazu, niezależnie od ustawień.
Mieliśmy też możliwość zbadania nCAM HD, ale tylko jego inicjalizacji, gdyż nie był aktywny. Uruchamiał się, ale nie dało się wejść do jego menu konfiguracyjnego. Z uwagi na brak uprawnień, nie możemy zapewnić o jego działaniu.

Prawidłowo działa też AstonCrypt z kartami nc+, natomiast podczas redakcyjnych testów kompletnie nie chciały działać AlphaCrypt i Panaccess – inicjowały się, można było się poruszać po ustawieniach, ale nie pojawiał się zdeszyfrowany obraz. Przy współpracy z modułami CAM ostrzegamy, że ich działanie jest mocno zależne od wersji oprogramowania. Z początku VTi nie obsługiwało modułów CI+ bez trybu „legacy”, nie zmieniło się to do momentu zakończenia redakcyjnych testów, choć w OpenATV problemów z tym nie było. Zapewne ta różnica zniknie, ale mogą występować inne i w przypadku problemów z jednym image warto zbadać inne. Mnogość modułów oraz wersji oprogramowania jest duża, więc nie ma możliwości zbadania wszystkich kombinacji.

Vu+ Solo 4K - zrzuty ekranowe

(1 / 18)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...