reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test odbiornika Vu+ Solo 4K

dodano: 2016-08-03 11:11 | aktualizacja: 2016-09-12 17:59
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2015

Vu+ Solo 4K test W ostatnim tygodniu października 2015 roku na półki sklepowe w Polsce trafił jeden z najbardziej wyczekiwanych produktów w zeszłym roku – pierwszy zewnętrzny odbiornik obsługujący rozdzielczość Ultra HD (UHD) 4K oraz nowy kodek wideo HEVC. Pierwsze kanały UHD pojawiły się już na satelitach, także w formie bezpłatnej (FTA), ale cały czas brakowało odbiorników i z dostępu do kanałów mogli cieszyć się jedynie posiadacze najnowszych modeli TV z wbudowanymi głowicami satelitarnymi i wsparciem UHD/HEVC oraz bardziej zaawansowani użytkownicy kart DVB do komputerów.

Vu+ Solo 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


PODSUMOWANIE

Vu+ Solo 4K za sprawą świetnych podzespołów o bardzo mocnych, wyścigowych parametrach oraz mnogości możliwości w oprogramowaniu, także dzięki dodatkom, jest urządzeniem niezwykle wysokiej klasy.

Cena raczej nie jest niska, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę dodanie wsparcia HEVC oraz rozdzielczości Ultra HD, nie wychodzi ponad koszt niektórych odbiorników bez obsługi Ultra HD z klasy High End, więc można uznać, że cena jest – w stosunku do jakości i możliwości – zupełnie adekwatna i uczciwa. Można się spodziewać, że gdy poprawią się nieco kursy walut oraz minie efekt nowości – cena zrobi się jeszcze bardziej przystępna, zwłaszcza że konkurencja już depcze po piętach.

Vu+ Solo 4K dzięki oprogramowaniu i dodatkom może stać się domowym centrum multimediów służącym nie tylko do zwykłego oglądania TV, ale także oglądania wideo, przeglądania zdjęć oraz może posłużyć za serwer, który udostępni pliki w sieci i pozwoli na oglądanie TV na komputerze czy urządzeniach mobilnych. Możliwości jest bardzo dużo, użytkownicy na forach dzielą się coraz ciekawszymi pomysłami na wykorzystanie odbiornika i wyciśnięcie z niego maksimum.

Oceniamy jednak, że Vu+ Solo 4K jest odbiornikiem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, zwłaszcza że nawet jeśli odbiornik przygotuje nam sprzedawca, to później, gdy z jakiegoś powodu popsujemy konfigurację, to samodzielne przywrócenie go do pełnej sprawności dla kogoś, kto nie miał kontaktu np. z FTP może przysporzyć trudności.
 


PLUSY:
 • wsparcie kodeka HEVC i rozdzielczości Ultra HD 4K;
 • dwie głowice satelitarne FBC mogące obsługiwać do 8 transponderów, możliwość instalacji dodatkowej;
 • dwa czytniki kart i gniazdo CAM – możliwy dostęp do dowolnej oferty płatnej z użyciem karty lub modułu;
 • nagrywanie, także materiałów w HEVC i UHD 4K, pliki nie są szyfrowane;
 • bogate możliwości konfiguracyjne, mnogość dodatków i rozszerzeń;
 • szerokie wsparcie multimediów;
 • wyświetlacz używany do przydatnych zastosowań (nazwa audycji z EPG).

MINUSY:
 • uzyskanie pełnych możliwości odbiornika może być trudne dla niedoświadczonych użytkowników;
 • osoby, które nie korzystały z tego typu sprzętu na Linuksie, mogą być z początku zagubieni z uwagi na pewne różnice w codziennym użytkowaniu;
 • alternatywne oprogramowanie jest w większości w testowej fazie rozwoju, mogą zdarzać się drobne błędy.

 
Vu+ Solo 4K - zrzuty ekranowe

(1 / 18)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...