reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

KRRiT nie zgodziła się przesunąć startu TVP Dokument

dodano: 2014-05-15 17:46 | aktualizacja: 2014-05-15 20:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/press.pl/satkurier.pl

TVP Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) odmówiła Telewizji Polskiej wydłużenia czasu na uruchomienie kanału tematycznego TVP Dokument - informuje press.pl. Regulator rynku wydał koncesję na satelitarny TVP Dokument pod koniec lutego 2013 roku (więcej tutaj). Zapisano w niej, że TVP uruchomi kanał nie później niż 18 miesięcy od daty wydania koncesji, czyli do sierpnia br. Nadawca zwrócił się do KRRiT o wydłużenie tego terminu. KRRiT odmówiła, bo jak wyjaśniło press.pl biuro prasowe Rady, nie ma do tego uprawnień. Ustawa o radiofonii i telewizji nie przewiduje, by KRRiT mogła w koncesji zmienić termin uruchomienia stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wydanym 14 maja br. komunikacie Centrum Prasowe TVP poinformowało (więcej tutaj), iż zarząd Telewizji Polskiej uznał, że uruchamianie kanału dokumentalnego z końcem sierpnia br., czyli ostatnim możliwym terminie według przyznanej przed dwoma laty koncesji satelitarnej, mijałoby się z celem. Zdecydowanie bardziej ekonomicznym i merytorycznym działaniem niż uruchamianie kolejnego kanału satelitarnego będzie więc zwiększenie liczby emitowanych w TVP filmów dokumentalnych i znaczne wzmocnienie siły pasm, w których są emitowane.

- Sprawę osobnego kanału dokumentalnego zarząd TVP postanowił przesunąć na późniejszy okres, kiedy wiadomo już będzie, jak zagospodarowany zostanie ostatni multipleks cyfrowy w Polsce. Jeśli miejsce na nim TVP będzie mogła uzyskać, rozważy wówczas uruchomienie osobnego kanału dokumentalnego, dostępnego dla wszystkich mieszkańców Polski - informuje TVP.

Zgodnie z zapisami w koncesji, TVP Dokument ma emitować dokumenty i seriale o tematyce społecznej, reportaże, telenowele dokumentalne, a także programy edukacyjne i poradnikowe. TVP Dokument to kanał zapowiadany przez TVP od wielu lat. W 2011 roku nadawca chciał, by zajął on miejsce TVP Historia (więcej tutaj), ale ostatecznie z tego pomysłu się wycofano (więcej tutaj i tutaj). W 2012 roku TVP wystąpiła o koncesję dla TVP Dokument (więcej tutaj). Telewizja miała ruszyć do końca 2012 roku, a potem kilkukrotnie pojawiały się informacje o kolejnych możliwych terminach startu (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Obecnie w portfolio Telewizji Polskiej są następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP HD (od 1 września br. zmieni się w TVP Premium HD - więcej tutaj), TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Sport, TVP Sport HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Info, programy 16 ośrodków regionalnych TVP, skupione we wspólnym paśmie TVP Regionalna, TV Biełsat (Belsat), a także kanały specjalne - TVP Żagle (więcej tutaj i tutaj) i TVP Regionalna - śladami Jana Pawła II (więcej tutaj), W przygotowaniu są: TVP Polska (więcej tutaj i tutaj) i TVP Rozrywka International (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...